تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اولین قدم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد، شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می باشد که لازمه شرکت در این آزمون، دارا بودن مدرک کارشناسی است. کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در 6 گروه آزمایشی علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر، کشاورزی و دامپزشکی برگزار می شود و علاقمندان می توانند بدون توجه به نوع رشته مدرک کارشناسی خود،در یکی از این 6 گروه آزمایشی ثبت نام کنند. برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، اطلاع از تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام ضروری می باشد به همین دلیل در این مطلب قصد داریم کلیه شرایط عمومی و خصوصی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را در اختیارتان قرار دهیم تا با آگاهی کامل برای ثبت نام اقدام نمائید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید تا راهنمائی های لازم را دریافت نمایند.  
قبل از اقدام به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، باید از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، اطلاع کافی داشت.
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98
همزمان با شروع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که در این دفترچه به طور کامل، شرایط و ضوابط ثبت نام ذکر شده است. بنابراین بر همه داوطلبان لازم است که قبل از اقدام به ثبت نام، این دفترچه را دریافت و مطالعه نمایند.در ادامه مطلب شرح کاملی از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آورده شده است که عبارتند از:
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98
شرایط عمومی :
[list]

[*]نداشتن فساد اخلاقی

[*]شهرت نداشتن در انجام اعمالی که بر خلاف جایگاه شغلی و تحصیلی می باشد

[*]معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی ایران

[*]دشمنی نداشتن با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران

[*]عدم سابقه عضویت در احزاب و گروه های فراماسونری

[*]ملتزم بودن به انجام احکام عملی دین اسلام
[/list]
شرایط اختصاصی:
[list]

[*]مشغول به تحصیل بودن در سال آخر مقطع کارشناسی یا دارا بودن مدرک کارشناسی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

[*]دارا بودن مدرک فوق لیسانس یا دکتری حرفه ای مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

[*]دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که متقاضی ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می باشند، باید تا اتمام زمان  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری، از تحصیل در رشته خود انصراف قطعی دهند. اگر انصراف ندهند و در آزمون شرکت کنند، درصورت پذیرش، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

[*]دانش آموختگان و دانشجویان رشته های علوم پزشکی، که علاقمند به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می باشند، باید وضعیت تعهد خدمت خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین نمایند و از نظر این وزارت، مشکلی برای شرکت در آزمون نداشته باشند.

[*]دانشجویان و دانش آموختگان رشته های دبیری که متقاضی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 می باشند، بایستی موافقت نامه کتبی وزارت آموزش پرورش را برای شرکت در این آزمون کسب نمایند و آن را نزد خود حفظ کنند تا درصورت قبولی، به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند.

[*]قبول شدگان نهائی رشته های تحصیلی دانشگاه روزانه در آزمون کارشناسی ارشد سال97، در صورتی که متقاضی ثبت نام در آزمون کارشناسی سال 98 باشند، برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه مجاز نمی باشند.

[*]قبول شدگان نهایی رشته های تحصیلی دانشگاه های غیر روزانه، در آزمون کارشناسی ارشد سال 97، در صورتی که از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند، می توانند در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 شرکت نمایند.

[*]اگر معدل کل فارغ التحصیلان و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی، کم تر از 12 باشد، مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نمی باشند.

[*]اتباع غیر ایرانی در صورتی که تمایل به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را دارند، باید در فرم ثبت نام، گزینه مربوط به اتباع غیرایرانی را فعال نمایند و پس از فعال نمودن، کدپیگیری 13 رقمی در در بندمربوطه درج کنند.

[*]آن دسته از اتباع غیر ایرانی مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می باشند، که افامت قانونی جمهوری اسلامی ایران را کسب کرده باشند. در ضمن اتباع غیر ایرانی مجاز به انتخاب رشته هایی که  مناطق غیرمجاز تردد اتباع غیرایراین می باشد، نیستند و در صورت پذیرش در رشته های تحصیلی این مناطق، قبولی آن ها لغو خواهد شد.
[/list]
برای دریافت  مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره  تماس بگیرید.
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98


زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98
طبق آخرین اخبار منتشر شده از سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، نیمه دوم آذر ماه و از روز جمعه به تاریخ 16 / 09 /97 تا روز یکشنبه به تاریخ 25 / 09 / 97 می باشد و متقاضیان در این بازه زمانی مهلت دارند به همراه مدارک و اطلاعات لازم، به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و پیگیر مراحل ثبت نام خود باشند. درضمن، دانشگاه آزاد کنکور جداگانه ای برای مقطع کارشناسی ارشد، برگزار نمی کند و ثبت نام همه ی دانشگاه ها ازجمله دانشگاه آزد هماهنگ و از طریق سایت سنجش می باشد. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 برای 6 گروه آزمایشی، پنجم و ششم اردیبهشت ماه می باشد (05 / 02 / 98 و 06 / 02 / 98).چند روز قبل از برگزاری آزمون،  کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد  برروی سایت قرار داده می شود که به همراه داشتن پرینت آن، در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد.[img=600x0]https://iranmoshavere.com/wp-content/uploads/2017/06/arshad1.gif[/img]

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98