تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[img=768x0]https://iranmoshavere.com/wp-content/uploads/2018/10/-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-98-e1540357871398.jpg[/img]میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


سازمان سنجش در سال 1398 دو آزمون جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار می کند. لازم به ذکر است سوالاتی یکسانی از منابع مشترک هر دو گروه طرح خواهد شد.
[list]

[*]یک مجموعه سوال برای داوطلبان نظام قدیم

[*]یک مجموعه سوال برای داوطلبان نظام جدید
[/list]
توجه: امکان شرکت داوطلبان نظام قدیم در آزمون مربوط به داوطلبان نظام جدید و بالعکس وجود ندارد. درضمن ظرفیت جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و جدید تعریف نشده است. نمرات تراز شده و گزینش هر دو گروه نظام قدیم و جدید برطبق نمره نهایی به صورت رقابتی صورت می گیرد. (البته این موضوع هنوز در دست بررسی می باشد و به محض اعلام خبر جدید از سوی سازمان سنجش، اطلاع رسانی خواهد شد). پیش از سال 94 سوابق تحصیلی (معدل) اثری برروی  آزمون سراسری نداشت.  

 

رشته هایی که صرفا براساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو دارد، معدل کتبی سال دوازدهم داوطلبان نظام جدید و معدل کتبی دیپلم (پایه یازدهم) نظام قدیم را ملاک قرار می دهد.
میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام جدید و قدیم
میزان تاثیر معدل (سوابق تحصیلی)، حداکثر 30 درصد است که 20 درصد سهم تاثیر قطعی و 10 درصد سهم تاثیر مثبت برای آزمون سراسری 1398 از سوی سازمان سنجش اعلام شده است. سوابق تحصیلی داوطلبان گروه های آزمایش ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که در نظام آموزشی جدید (1398) پس از پشت سرگذاشتن امتحانات کشوری دروس پایه دوازدهم، موفق به کسب دیپلم شده اند در کنکور 98 اعمال می شود و سوابق تحصیلی داوطلبان گروه های آزمایشی مذکور که در طی سال 1384 الی 1397 که امتحان یک یا چند درس خود را به صورت کشوری گذرانده اند و موفق به اخذ مدرک دیپلم ( پایه یازدهم- سال سوم دبیرستان نظام قدیم ) شده اند نیز مشمول این قانون هستند با این تفاوت که به میزان 25 درصد تاثیر سوابق تحصیلی اعمال می شود. سوابق تحصیلی متقاضیان گروه های آزمایشی ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و معارف و هنر که علاوه براخذ مدرک دیپلم با شرکت در یک یا چند امتحان کشوری، مدرک پیش دانشگاهی خود را در سال های 91-90 دریافت کرده اند در نظر گرفته می شود همچنین سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی آنها (پایه دوازدهم-سال آخر دوره تحصیلی نظام قدیم) حداکثر 5 درصد اعمال می شود. درحقیقت با در نظر گرفتن تاثیر قطعی سوابق تحصیلی سهم تاثیر معدل دیپلم داوطلبان 16/67 و سهم تاثیر پیش دانشگاهی 3/33 درصد است. و اگر سهم تاثیر مثبت سوابق تحصیلی اعمال شود به صورت جداگانه، سهم دیپلم 8/33 درصد و پیش دانشگاهی 1/67 درصد افزایش خواهد یافت. در صورت حذف تاثیر مثبت سوابق تحصیلی، فقط سهم تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود. سوابق تحصیلی سایر دارندگان مدرک دیپلم به غیر از آنچه در موارد فوق گفته شد در نظر گرفته نمی شود.
توجه: امکان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای افرادی که تا سال 1397 موفق به اخذ یکی از این دو مدرک شده اند طبق اطلاعیه وزارت آموزش و پرورشمحقق شده است.
اگر فارغ التحصیلان رشته کار و دانش و فنی و حرفه ای خواستار اعمال سوابق تاثیر معدل در کنکور باشند می بایست در امتحان کشوری دروس یکی از گروه های آزمایشی (ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) شرکت کنند و موفق به اخذ مدرک دیپلم یکی از گروه های آزمایشی شوند.
 
نکته: داوطلبان با مدرک دیپلم علوم و معارف اسلامی باید به مجموعه سوالاتی که برای گروه آزمایشی علوم انسانی تعبیه شده است پاسخ دهند با این تفاوت که به سوالات “تاریخ 1،2،3 اختصاصی” و”عربی 1،2،3 اختصاصی” به جای “تاریخ 1،2،3” و “عربی 1،2،3” در دفترچه اختصاصی پاسخ می دهند.


کدام داوطلبان از میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 بهره مند نمی شوند
متقاضیانی که موفق به اخذ دیپلم قبل از سال 84 یا کسب مدرک پیش دانشگاهی قبل از سال 91 شده اند، همچنین متقاضیانی که مدرک دیپلم آنها متفاوت از گروه آزمایشی است که در آزمون سراسری شرکت کرده اند. لازم به ذکر است نحوه تاثیر دروس برای متقاضیان در کنکور سراسری متفاوت است. به عنوان نمونه دانش آموزی دارای دیپلم انسانی است و  می خواهد در کنکور تجربی شرکت کند از مزیت تاثیر سوابق تحصیلی بهره مند است ولی بااین تفاوت که میزان تاثیر دروس موثر داوطلب طبق دروس موجود مورد بررسی قرار می گیرد. برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری 98 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید و یا در صورت تمایل می توانید عضو کانال تلگرام ایران مشاوره شوید.
 میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98
 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید