تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: نکاتی که باید در مورد کراتینه و بوتاکس مو بدانید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
کراتینه و بوتاکس مو دو روش مختلف درمان بعداز رنگ کردن مو هستند که با این دو روش موهای شما زیبا، سالم و براقی به می شوند. هر دو این دو روش موهای مجعد و فر را صاف می‌کنند که یکی از مشکلات اصلی خانم هامی باشد . کراتینه و بوتاکس مو یک اثر صاف‌کنندگی بر روی مو دارند که مدت زمان فرم حالت دهی به موی شما را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند. همان طور که رنگ مو را باید به فردی بسپارید که متخصص در این زمینه باشد و دوره آموزش رنگ کردن مو را گذرانده باشد ، در روش کراتینه و بوتاکس نیز باید به یک فرد متخصص مراجعه کنید تا موهایتان علاوه بر صافی واقعاً احیا شود.

 

 
تفاوت میان کراتینه و بوتاکس مو

بوتاكس مو چيست؟
تا پيش از اين واژه بوتاكس براى برطرف كردن چين و چروك و درمان برخى بيمارى ها مطرح بود اما اكنون به گفته ى متخصصان زيبايى بوتاكس مو ،بدون آسيب رساندن به ساختار مو با احيا و بازسازى عميق مو تا حد قابل توجهى به درمان موهاى آسيب ديده كمك مى كند.

مواد تشيكل دهنده :
[list]
[*]بوتاكس مو حاوى فرمول منحصر به فرد ميكرو كراتين مى باشد وداراى مقاديرى
[*]روغن خاويار
[*]روغن آرگان
[*]ويتامين B5
[*]ويتامينE
[*]روغن نارگيل
[*]كلاژن
[*]گليوكسيليك (جايگزين فرماليد)
[/list]
[size=undefined][size=undefined]
[img=390x0]https://deterland.com/wp-content/uploads/botaxxx-hair-ediiiiiiiiiiiiiiiiiitttt.jpg[/img]
 [/size][/size]

 
مزاياي بوتاكس مو
تغيير فصل و شرايط آب و هوايى و آلودگى هوا ،استفاده از رنگ مو ودكلره و استفاده مداوم از سشوار و اتو مو و نگهدارى نا مناسب از مو ها ، اغلب اوقات درخشش و كيفيت و سلامت موها را تحت تاثير قرار مى دهند و باعث آسيب ديدن مو ها مى شوند. به همين منظور متخصصان زيبايى درمان هايى براى داشتن موهاى سالم و درخشان ارائه مى كنند. يكى از اين درمان ها بوتاكس مو مى باشد .

موارد استفاده از بوتاكس مو
بوتاكس مو جنبه ى بازسازى و احياكنندگى دارد ومانند كراتينه ساختار مو وحالت مو را تغيير نمى دهد و تاثير چندانى در صافى و باز شدن فر مو ندارد اما در احياى مو نقش بسزايى دارد و آبرسان بسيار خوبى براى موهايى كه در جذب رطوبت ناتوان هستند و خشك و شكننده اند است. و اين امر موجب ترميم ساقه ى مو مى شود . بوتاكس مو براى افرادى كه داراى مو هاى خشك و شكننده و شديدا آسيب ديده و داراى موخوره و همچنين افرادى كه داراى مو هاى نازك و كم پشت و دائما گره خورده با حالت كشسانى بالا هستند بسيار مناسب است و نتايج بسيار خوبى خواهد داشت . بااستفاده از بوتاكس افراد با خيال راحت مى توانند دوباره از رنگ و..روى موى خود استفاده كنند.

موانع استفاده از بوتاكس مو
بوتاكس مو درمانى بى خطر براى مو هاى آسيب ديده است و تاكنون عوارض جانبى براى آن ذكر نشده ،جهت احتياط براى بانوان باردار توصيه نمى شود . البته هزينه هاى انجام بوتاكس بسيارى را در تصميم گيرى مردد كرده است اما در ازاى درخشيدن و براقيت موى سالم بسيار ارزشمند مى باشد

مدت زمان ماندگارى
مدت زمان واثرات ماندگارى بوتاكس از ٢هفته تا ٦ماه بسته به حجم آسيب ديدگى و مجعدی مو متغيير است كه زمان ترميم آن از دو هفته يكبار تا ماهى يكبار مى باشد .
[size=undefined][size=undefined]
 [/size][/size]

 
كراتين مو چيست؟
يك پروتئين كه به طور طبيعى در موها وجود دارد كه باعث صاف شدن و درخشندگى موها مى گردد،در افرادى كه موهاى فر يا وز دارند اين پروتئين به ميزان كافى جهت نرم كردن ساختمان مو وجود ندارد. كراتين در بدن انسان ؛درمو ،پوست وناخن وجود دارد و در حيوانات علاوه براين در پشم ،شاخ،پر، سم آن ها وجود دارد.

كراتينه كردن مو
كراتين پروتئين سازنده ى مو ، ناخن و پوست بدن انسان است . كراتينه مو به معنى نرم كردن فوليكول هاى آسيب ديده به منظور داشتن موى لخت و نرم است . محصولات كراتينه حاوى مقاديرى فرماليد بسته به كيفيت و مرغوبيت محصولات وجود دارد در بعضى محصولات درصد فرماليد كمتر ودر بعضى بيشتر است . به همين علت در ايالات متحده آمريكا استفاده از كراتينه ممنوعيتى ندارد اما هشدار هاى زيادى در زمينه ى استفاده از آن به مردم داده مى شود .
[size=undefined][size=undefined]
[img=692x0]https://deterland.com/wp-content/uploads/cratinnnnnnn-hair.jpg[/img][/size][/size]

ماندگارى و عمر كراتينه مو
اغلب مردم وقتى تاثير و تصاوير قبل و بعد از كراتينه مو را مى بينند آن را به عنوان روشى موثر و دائم براى درمان مو تصور مى كنند در حاليكه درمان كراتينه براى چند ماه تاثير پايدار دارد . نتايج درمان هاى كراتينه مو بين استفاده كننده ها كاملا متفاوت است . در بعضى ها همان انتظارى را كه از قبل دارند برآورده مى شود و ماه ها مو ها يشان صاف و لخت باقى مى ماند ولى در بعضى ديگر رضايتمندى كمتر است و بعد از چند هفته موها به حالت اوليه باز مى گردد.

دونوع پروتئين كراتين وجود دارد
آلفا كراتين و بتاكراتين
كراتين موجود در پوست و موى انسان از نوع آلفا كراتين است در مو به دليل وجود سيستئين نوعى آمينو اسيد حاوى گوگرد ،شناخته مى شود .موى انسان حدود ١٤درصد سيستئين در خود دارد .
نوع ديگرى از مواد آلى سخت به نام كيتين وجود دارد كه پوسته ى لابستر،ميگو و حشرات را مى سازد .
اما در موى انسان مهم ترين جزء صرف نظر از كوتاه يا بلند بودن مو كراتين است.
كراتينه كردن مو عمدتا با جايگزين كردن محتواى كراتين مو عمل مى كند و مى تواند موهاى فر را صاف و نرم كرده و آن ها را به مدت چند ماه براق و بدون پيچش نگه دارد .

عوارض كراتينه كردن مو
كراتينه كردن به خودى خود چيز بدى نيست ،اما به جهت وجود مواد شيمياي فرماليد در تركيباتش و ايجاد بو و گاز در حين انجام كراتينه و اتو كشى گاهى ايجاد عوارض مى كند .
عوارض احتمالى ناشى از كراتينه
آلرژى يا حساسيت
احتمال ريزش مو
در نادر مواقعى ايجاد سرطان

منبع: آشنایی با کراتینه و بوتاکس مو
برای مشاوره پزشکی، دندانپزشکی و روانشناسی به لینکهای زیر مراجعه کنید:

http://www.iraniandoctor.org/
http://www.iraniandentist.org/
http://www.iranianpsychologist.org/