تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کارنامه اولیه داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده بودند، 10 مرداد ماه منتشر شد و بر اساس این کارنامه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور شده بودند، می توانستند رشته های این دانشگاه را انتخاب نمایند. در واقع لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور در داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار دارد، بنابراین انتخاب رشته دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته دانشگاه سراسری و در قالب یک فرم انتخاب رشته انجام خواهد شد. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به دلیل تنوع و تعددی که دارد از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار است، زیرا در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، ملاک اصلی سوابق تحصیلی داوطلب می باشد، و به رتبه کنکور فرد توجهی نمی شود. برای پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، باید همزمان با انتخاب رشته دانشگاه سراسری، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمود و پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام، برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کرد. در واقع پس از خرید کارت اعتباری، داوطلب مجاز است که حداکثر 150 کدرشته از دفترچه انتخاب رشته انتخاب کند و در فرم انتخاب رشته خود قرار دهد. تقریبا 1 ماه پس از انتخاب رشته، نتایج نهایی انتخاب رشته بر روی سایت sanjesh.org قرار می گیرد و داوطلبان باید با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کارنامه نهایی خود را دریافت نمایند. ممکن است بر اساس توضیحات کارنامه کنکور، داوطلبان در هیچ یک از رشته های تحصیلی قبول نشده و یا در رشته ای قبول شده باشند، که از آن رضایت ندارند، به همین دلیل فکر شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور به ذهن آن ها خطور می کند تا مجددا شانس خود را برای پذیرش در رشته مورد علاقه، امتحان  کنند.  
برای اطلاع از کد رشته های ارائه شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه شود.
تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97
باتوجه به آخرین مصوبات سازمان سنجش آموزش کشور، امسال مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی برای هیچ یک از واحد های دانشگاهی برگزار نخواهد شد، ولی به دلیل درخواست دانشگاه پیام نور مبنی بر تکمیل نشدن ظرفیت رشته های تحصیلی بدون آزمون این دانشگاه و موافقت سازمان سنجش آموزش کشور، مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد و داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند، در صورتی که دارای شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور باشند، می توانند از روز یکشنبه به تاریخ  22 / 07 / 97 تا روز سه شنبه به تاریخ 15 / 08 / 97 به دانشگاه محل پذیرش رشته مورد تقاضا، مراجعه نمایند.


شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور
[list]

[*]تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده یا ثبت نام نکرده اند، مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مرحله تکمیل ظرفیت می باشند.

[*]برای اطلاع از لیست رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه پام نور، می توانید به سایت sanjesh.org یا سایت دانشگاه پیام نور مراجعه کنید. (از طریق کلیک بر روی لینک عنوان موسسه و کد رشته محل)

[*]هزینه ثبت نام در رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور، 22/000 تومان می باشد و همه ی داوطلبان باید نسبت به واریز این هزینه از طریق سایت سازمان سنجش، اقدام نمایند.
[/list]
پرداخت هزینه به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است و روش دیگری برای پرداخت هزینه وجود ندارد.
[list]

[*]داوطلبان مجاز به انتخاب یک گروه آزمایشی (از بین گروه های آزمایشی علوم انسانی،علوم ریاضی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی) و یک کد رشته می باشند، در صورتی که داوطلبان در بیش از دو رشته ثبت نام نمایند، به تشخیص سازمان سنجش، ثبت نام یکی از این رشته ها لغو خواهد شد و داوطلب حق اعتراضی نخواد داشت.

[*]در انتخاب رشته تحصیلی خود، دقت کافی را داشته باشید زیرا پس از انتخاب کد رشته و ثبت آن، امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

[*]داوطلبان آقا بایستی در زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور، مشکلی از نظر نظام وظیفه عمومی نداشته باشند.

[*]پذیرش داوطلبان در رشته های تکمیل ظرفیت، به صورت دومرحله ای می باشد، در واقع اگر تائید نهایی توسط سازمان انجام شود، پذیرش داوطلب قطعی تلقی خواهد شد.

[*]داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی شرکت نموده اند و در رشته ای نیز پذیرفته شده اند (مرحله شهریور ماه) ، در صورتی که در رشته های مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند، پذیرش قبلی آن ها در شهریور ماه باطل خواهد شد.
[/list]

مدارک مور نیاز برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور
[list]

[*]مدرک تحصیلی دیپلم 4 ساله نظام قدیم مورد تائید سازمان آموزش و پرورش کشور

[*]مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید مورد تائید سازمان آموزش و پرورش کشور

[*]مدرک پیش دانشگاهی مورد تائید سازمان آموزش و پرورش

[*]مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات (داوطلبانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند، باید دارای مدرک کاردانی باشند و در زمان ثبت نام ارائه دهند)

[*]اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن (2 برگ)

[*]6 قطعه عکس 4*3 (عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب باشد)

[*]گواهی مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه آقایان

[*]در صورتی که کلاس ها در بهمن ماه تشکیل شود، داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 30 / 11 / 97 موفق به دریافت مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی خود شوند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور، ثبت نام نمایند.
[/list]
تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97

پذیرفته شدگان نهایی باید به همراه دیپلم نظام قدیم یا گواهی پیش دانشگاهی خود به  «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه نمایند و تائیدیه تحصیلی از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود دریافت نمایند و رسید آن در زمان ثبت نام حضوری، به انشگاه ارائه دهند.
[list]

[*]پذیرفته شدگان توجه داشته باشید که حتما نام رشته و مرکز/ واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» ، وارد نمایند.
[/list]
اگر پس از مطالعه مطلب فوق، ابهامی برایتان ایجاد شد با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمائی لازم را دریافت نمائید.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…