تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: چرا تعرفه و هزینه طراحی سایت اینقدر متغیر است؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: question-mark-background.png]

اشخاص و شرکت هایی که قصد طراحی وب سایت جدید داشته باشند با مراجعه به وب سایت طراحان سایت مختلف متوجه یک نکته مشترک می شوند؛ و آن این که تعرفه و قیمت های طراحی سایت بسیار متغیر است. در این مطلب از کاسپریا علت های متغیر بودن هزینه طراحی سایت توضیح داده می شود. همچنین در انتهای این مطلب چند لینک مرتبط و مفید هم در نظر گرفته شده است.
 

هزینه و تعرفه طراحی سایت با توجه به زمان مورد نیاز متغیر است

مدت زمان مورد نیاز برای طراحی سایت با توجه به پیچیدگی ظاهر و امکانات آن متغیر است و با افزایش زمان مورد نیاز، هزینه نیز افزایش می یابد. طراحی یک سایت ممکن است یک هفته زمان نیاز داشته باشد، طراحی سایت دیگری ممکن است یک ماه زمان نیاز داشته باشد. البته باید توجه داشت که زمان مورد نیاز را طراح سایت مشخص می کند و این زمان بندی، بستگی به مهارت طراح سایت دارد که در چه مدت زمانی می تواند سفارش مشتری را طراحی و کدنویسی کند. معمولاً طراحان حرفه ای زمان زیادی برای طراحی سایت های شخصی و شرکتی که معمولاً برای معرفی خدمات استفاده می شوند ندارند و چیزی حدود دو الی سه هفته کافی به نظر می رسد.
 

کلاهبرداری در طراحی سایت

کلاهبرداری در طراحی سایت به ویژه در ایران بسیار رایج است؛ به این صورت که شخصی که خود را طراح سایت نامیده است، معمولاً با نصب وردپرس و یک قالب آماده خارجی ترجمه شده در عرض دو ساعت یک سایت راه اندازی می کند و با طولانی کردن این فرایند تا دو الی سه هفته هزینه ای معادل یک الی دو میلیون و گاهی بیشتر را از مشتری دریافت می کند. یک الی دو میلیون تومان برای کاری که خود مشتری هم با مقداری مطالعه می توانست انجام دهد.
وردپرس یک سیستم اپن سورس و با کیفیت است که طراحان سایت آن را مبنای طراحی های خود می کنند و مشتری پول بابت طراحی قالب برای این سیستم را می پردازد ولی اینگونه اشخاص با دانلود رایگان قالب های وردپرس خارجی و فارسی سازی آن، از بی اطلاعی مشتری سوء استفاده می نمایند.
علت متغیر بودن تعرفه و قیمت طراحی سایت از همین جا شکل می گیرد: نفر اول می گوید 500 هزار تومان برای نصب وردپرس و یک قالب آماده در عرض دو ساعت درآمد خوبیست؛ دومی می گوید 500 هزار تومان شک برانگیز است ولی 1 میلیون تومان خوب است؛ سومی می گوید به نظر 2 میلیون تومان برای این کار خوب است، و الی آخر.
 

میانگین قیمت واقعی یک طراحی سایت استاندارد واقعا چقدر است؟

طراحی سایت برای اشخاص و شرکت ها معمولاً با هدف معرفی خدمات و محصولات انجام می شود، طراح سایت با دریافت اطلاعات کامل از مشتری اعم از نمونه سایت مورد نظر مشتری، رنگ، اطلاعات شخص و شرکت، اطلاعات صفحات مختلف مانند درباره ما و تماس با ما، دریافت تصاویر محصولات و غیره زمان مورد نیاز برای طراحی سایت را مشخص می کند و این هزینه و تعرفه (در این تاریخ) برای طراحی یک چنین سایتی معمولاً چیزی بین یک میلیون پانصد هزار تومان الی دو میلیون تومان است که همانطور که در بالا اشاره شد با توجه به پیچیدگی و زمان مورد نیاز معمولاً پایین تر یا بالاتر از این میانگین خواهد بود.
 
تعرفه طراحی سایت چقدر است؟


منبع: کاسپریا