تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: ۵ راهکار برای گذروندن فصل امتحانات
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: rangirangi-main-pic18.jpg]

فصل امتحانات نزدیکه و چشم بهم بزنیم خرداد ماه رسیده و وقت این هست که از همین الان برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم تا بتونیم این دوران رو به خوبی و به دور از استرس بگذرونیم. چیزی که مهمه این هست که بدونید درس خوندن یک اجبار نیست، ما درس می خونیم تا بتونیم دنیای قشنگ تری، با نگاهی بازتر و حسی بهتر بسازیم.
[عکس: 1-.jpg]
اگه تو خونه تمرکز لازم برای درس خوندن رو ندارید میتونید از کتابخونه استفاده کنید.  سعی کنید محل کتابخونه نزدیک به منزلتون باشه تا مدت زیادی رو در رفت و آمد نباشید و خسته نشید. اینکه همراه یک دوست این کار رو انجام بدید یا تنها به روحیه تون بستگی داره. گاهی معاشرت بیش از حد با افراد کتابخونه مانع تمرکز لازم برای درس خوندن هست.
[عکس: 2-.jpg]
حتما برنامه ریزی کنید. هیچ وقت برای برنامه ریزی دیر نیست. یه دفتر قشنگ، رنگی رنگی و نو انتخاب کنید و برای هر روز و هرساعت تا رسیدن فصل امتحانات برنامه ریزی کنید . ممکنه برنامه شما با دوستانتون متفاوت باشه . مثلا شما صبح ها تمرکز داشته باشید و دوستتون شبها ! برای برنامه ریزی باید حتما به روحیات خودتون توجه کنید.
[عکس: 3-.jpg]
درگیر حاشیه نباشید! عده ای دوست دارن مدام چک بکنن که بقیه چقدر درس خوندن ! ممکنه شما یک فصل رو در یک روز تموم کنید و دوستتون در چند ساعت. هیچ وقت خودتون رو با کسی مقایسه نکنید و اجازه ندید کسی روحیه تون رو تضعیف کنه!
[عکس: 4-.jpg]
برای خودتون وقت تفریح درنظر بگیرید، اما نه کاری که زیاد ذهن شما رو درگیر خودش بکنه. مثلا اگر زمان تماشای فیلم بیش از حد تحت تاثیر داستان هستید، موقع امتحانات از فیلم و سریال به عنوان استراحت دادن به ذهنتون استفاده نکنید . یک راه خوب برای ایجاد تمرکز و آرامش فکری استفاده از دفتر رنگ کردنی هست.

[عکس: 5-.jpg]
با موبایل و لپ تاپ برای مدتی خداحافظی کنید. زمان های خاصی در روز رو برای چک کردن شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید و باقی ساعات گوشی خودتون رو خاموش کنید. این کار به تقویت اراده تون هم کمک میکنه.
[عکس: s3-.jpg]
این رو بدون که هر مرحله از زندگی شیرینی و تلخی های خودش رو داره! مهم اینه که بتونی تو هر بخش از زندگی بهترین مدل خودت باشی و هیچ وقت ابرهای غم و ناامیدی روی لحظه هات سایه نندازه. پردیس فناوری کیش در کنار توست.
Какие нужные слова... супер, блестящая мысль